• +90(224) 224 22 66
  • +90(530)821 67 07
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Çalışan Bağlılığı Eğitimi

ÇALIŞAN BAĞLILIĞI EĞİTİMİ

 

ÇALIŞANLARIN %87'Sİ

İŞİNE BAĞLI DEĞİL!

ÇALIŞAN BAĞLILIĞI PROBLEMİ İNSAN KAYNAĞI MALİYETİNİ %34 ARTIRIYOR.

İşine Bağlı

 13%

Bu çalışanlar, iş yerleriyle, misyonuyla bir bağlantı kurmuşlardır ve başarıya ulaşabilmek için beklenenin de üzerinde çalışırlar.

Screenshot 1

İşine Bağlı Olmayan

 67%

İşine bağlılığı olmayan bir çalışan ‘çıkıp gitmiş’tir. Fiziksel olarak işte olabilirler ama zihinsel olarak değillerdir. Çalışmaya istekli değillerdir ve idare edecek kadar çalışırlar.

Screenshot 2

Hiç Bağlılık Hissetmeyen

20%

Bu kategorideki bir çalışan, şirkete zarar verebilir ve şirket aleyhinde hareket edebilir. Verimlilik düzeylerini ve çalışanların moralini düşürmek için etkin şekilde uğraşırlar.

Çalışan bağlılığı nedir?

Çalışan bağlılığı, çalışanların tutkulu, enerjik ve kendilerini işlerine adadıkları duygusal bir durumdur. Bu durum, çalışanları kalpleri, ruhları akıları ve hünerleri ile yüksek performans verir hale getirir.

Mind: Akıl

Heart: Kalp

Hands: Yetenek

Spirit: Ruh

Model

Bir firmaya katılmak için ilk baktığımızda, maaş vaadi, firma markası, havalı ikramiyeler tarafından aklımız çelinebilir. Önemliler mi ? Elbette. Ancak bu faktörlere biz ‘memnuniyet unsurları’ diyoruz, bağlılığı artırmazlar. Bağlılık memnuniyetin ötesine geçer. Bağlılık, anlam, bağımsızlık, gelişme, etki ve birleşme yani-MAGIC-‘i bulduğumuzda oluşur. I&D’nin 5 unsurlu çalışan bağlılığı modeli, baştan sona bütün bir yaklaşım ve yapılan anket sonuçlarını baz alarak ilerler.

Meaning : Anlam / Mana

Autonomy:  Özerlik / Bağımsızlık

Growth: Büyüme/Gelişme

Impact : Etki

Connection: Bağlantı/Birleşme


© 2020 I&D Danışmanlık. All Rights Reserved. Designed by Giza Medya

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.